Справа Олаолу Фемі: Чи вдасться суду допитати потерпілих?

 

Нагадуємо, що завтра, 31-го жовтня, о 10:30 продовжиться відкрите судове засідання у кримінальній справі Олаолу Фемі. Наразі має продовжитись допит «потерпілих» Артема Лободи та Інни Пашкової, яким вже кілька разів вдалося ухилитися від відповідей на питання, пов’язані із їхніми досудовими свідченнями, які принципово відрізняються від того, що розповідають заявники суду. Молода пара прогулювала вже кілька попередніх засідання, молоді люди посилались на раптові хвороби, втім кілька годин очікували біля приміщення суду  замість того, щоб звернутися до лікаря. Нам лишається сподіватись, «потерпілі» не винайдуть новий спосіб ухилитися від свідчень, а прокуратура вживе всі можливі заходи, щоб нарешті завершити допит заявників і не затягувати процес.

 

Власне свідчення молодих людей, нібито постраждалих від нападу африканця, не лише змінювались кілька разів у процесі досудового слідства, а й були в черговий раз змінені в залі суду. Так, Віталій Гаман, всупереч двом даним раніше поясненням, заявив, що від удару пляшкою по голові майже відразу після входу в під'їзд втратив свідомість і подальші події пам'ятає погано. Дмитро Леменчук теж посилається на шоковий стан, - тож не може пояснити своїх розповідей - під час досудового слідства він розповідав про рушниці, кухонний ніж, бійку між Гаманом і Фемі тощо. Інна Пашкова, підтверджуючи свідчення Леменчука, також розповідала слідчому про те, як його друзі витягали Фемі з під’їзду, як і вона сама хапала його за руки та кричала.  Досудові свідчення Лободи досі так і не вдалося зачитати, оскільки «потерпілий» ігнорує запрошення суду на засідання.

 

 

Довідка:

 

Олаолу Фемі було висунуто звинувачення за статтями 115 ч.2 і 296 ч.4 Кримінального Кодексу України - замах на умисне вбивство з хуліганських мотивів. За версією слідства, він усвідомлено, «з мотивів явної неповаги до суспільства» скоїв напад із заздалегідь підготовленим знаряддям злочину - розбитою скляною пляшкою. Інших, більш зрозумілих або пояснюваних мотивів нічного нападу одного нігерійського студента на компанію місцевих молодих людей обвинувачення висунути не змогло. Незважаючи на те, що травми, нанесені нападникам, визнані «легкими тілесними ушкодженнями» і те, що їх характер не може свідчити про напад, звинувачення кваліфікує дії Фемі як «завершений» замах на вбивство, у зв'язку з чим йому загрожує довічне тюремне ув'язнення.

 

 

Як згадує Фемі та його друг Еніола Судаді, у ніч на 5 листопада 2011 року в під'їзді багатоквартирного будинку, де орендував квартиру інший нігерійський студент, на них з расистських мотивів напали шестеро молодих людей. Нападники, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, спочатку ображали нігерійців, а потім збили з ніг і почали бити. Еніола не зміг піднявся з землі, а Фемі, захищаючись, завдав нападникам ударів шийкою розбитої скляної пляшки. В результаті цього троє нападників - Віталій Гаман, Дмитро Леменчук і Артем Лобода - отримали різані рани рук, шиї та голови, а знайома нападників Ірина Пашкова, яка брала участь в інциденті, отримала забої обличчя і голови. Наступного дня Олаолу Фемі був затриманий, і за рішенням суду вміщений під варту до луганського слідчого ізолятору, де перебуває і донині.

 

 

САМОЗАХИСТ - НЕ ЗЛОЧИН!

Ініціатива «Справедливість для Олаолу»

 

Ініціатива “Справедливість для Олаолу” - це об’єднання неурядових організацій та окремих осіб, які занепокоєні кримінальним переслідуванням Олаолу Сунканмі Фемі, що має ознаки сфабрикованого і упередженого. Ініціативу створено для збору і поширення інформації про перебіг його справи, обстоювання права Олаолу на доступ до справедливого правосуддя та відновлення справедливості щодо нього.

 

Контакти Ініціативи “Справедливість для Олаолу”:Tel.: +380 50 8106649 (Юлія) (укр., рос.);+380 50 3348780 (Maksym) (Eng., Ukr., Rus.).

E-mail: postup.hrc@gmail.com; info@noborders.org.ua